Słoneczna pogoda sprzyja pobytom na działkach i usytuowanych na nich domkach letniskowych, jednak ich właściciele muszą czasem zmagać się z włamywaczami, których nie brakuje w okolicach ogródków. Jak zabezpieczyć dom letniskowy na działce?

Zamki antywłamaniowe

Kradzieże na działkach nie należą do rzadkości, dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę. Przede wszystkim, zamontuj drzwi i zamki antywłamaniowe, które mogą całkowicie zapobiec kradzieży, a na pewno znacznie utrudnią złodziejowi zadanie. Na wszelki wypadek, nie pozostawiaj w domku żadnych wartościowych przedmiotów.

Monitoring

Skutecznym sposobem na ochronę jest też monitoring domku lub całego terenu ogródków. Ceny najtańszych kamer lub zestawów do monitoringu zaczynają się już w okolicach 200-300 zł, są one dosyć łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Jeśli jednak sytuacja wymaga zastosowania bardziej profesjonalnego sprzętu, można porozmawiać z innymi działkowcami lub zarządem ogródków i wspólnie zakupić droższy sprzęt, który będzie nadzorował większy teren.

Ubezpieczenie domu

Dobrą formą zabezpieczenia przed skutkami włamania jest zakup ubezpieczenia. Nawet jeśli dojdzie do włamania, nie będziesz musiał się martwić o jego finansowe następstwa. Kalkulator ubezpieczenia mieszkania lub domu pomoże ci określić jakich cen za ubezpieczenie możesz się spodziewać i gdzie znajdziesz najtańszą polisę.

Sposób na złodzieja – symulator obecności

Jeżeli przez pewien czas nie będziesz odwiedzał domku, postaraj się by twoja nieobecność pozostała niezauważona przez potencjalnych złodziei. Możesz to osiągnąć z pomocą symulatora obecności, niewielkiego urządzenia, które automatycznie zapala światło w pomieszczeniach o wybranej przez ciebie godzinie. Dzięki temu, nawet jeżeli znajdujesz się poza domkiem, rozświetlony budynek sugeruje twoją obecność, co odstrasza złodziei.

Im więcej środków ochrony zastosujesz, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że twój domek letniskowy jest dobrze chroniony, a ty będziesz mógł być spokojny o bezpieczeństwo jego i pozostawionych w nim przedmiotów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (Fajne: tak - 1, nie - 0)
Jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem?, 8.0 out of 10 based on 1 rating