Zimowe miesiące nie są łaskawym czasem dla kierowców. Nadchodzi sezon wymiany opon, a ryzyko wypadków i stłuczek na oblodzonych i mokrych nawierzchniach jest znacznie większe. Obowiązkowe ubezpieczenie OC może nie wystarczyć do zapewnienia pełnej ochrony w razie kolizji. Z prostego powodu: ubezpieczenie OC ma za zadanie chronić przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego. Aby zapewnić sobie zwrot kosztów naprawy własnego samochodu trzeba zadbać o zakup dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego autocasco (AC).

Ubezpieczenie autocasco – dobrowolna ochrona po wypadku i uszkodzeniu samochodu

Dobrowolne ubezpieczenie AC, zwłaszcza jego bardziej rozbudowane warianty, zapewni Ci ochronę w sytuacji, kiedy to Ty potrzebujesz odszkodowania na likwidację szkód w Twoim pojeździe. Zwykle jest to ubezpieczenie sprzedawane w kompleksowych pakietach. Chroni w przypadku kolizji i wypadków spowodowanych z Twojej winy, obejmuje również odszkodowanie w razie kradzieży samochodu, co jest niestety częstym doświadczeniem wielu kierowców.

samochody zimą

Zabezpiecza też przed negatywnymi skutkami finansowymi związanymi z uszkodzeniem samochodu przez osoby trzecie (a wandali zdarza się mnóstwo) lub ekstremalne warunki pogodowe, a także pożar i inne podobne wydarzenia. Trzeba się natomiast liczyć z tym, że dobre ubezpieczenie AC to spory wydatek – zwykle jego koszt jest wyższy niż ubezpieczenia OC. Oszczędzanie na ubezpieczeniach komunikacyjnych AC to jednak duży błąd.

Pełny pakiet OCAC – najkorzystniejszy wybór nie tylko na zimę

Wbrew obawom wielu kierowców kompleksowy pakiet OCAC można bez trudności kupić za rozsądną cenę. Wcale nie trzeba przepłacać, aby uzyskać szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. Rzetelna ocena własnych wymagań pomaga jednak wybrać firmę ubezpieczeniową, która zaoferuje optymalne świadczenia przy stosunkowo niskiej cenie.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto skorzystać z internetowego kalkulatora OC i AC (np ze strony http://rankomat.pl/o-nas/kalkulator-oc.html ), dzięki któremu w ciągu zaledwie kilku minut sprawdzisz i porównasz propozycje kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Po wypełnieniu formularza z pytaniami Twoje informacje zostaną wysłane do systemów komputerowych towarzystw ubezpieczeniowych i błyskawicznie otrzymasz oferty skrojone na miarę Twoich potrzeb. Po znalezieniu optymalnej oferty, możesz kupić ubezpieczenie OC w pakiecie z ubezpieczeniem AC on-line. W ten sposób oszczędzasz cenny czas i pieniądze.

Kryteria wyboru odpowiedniej oferty

Cena, jaką zapłacisz za ubezpieczenie OC i AC nie powinna być jedynym kryterium, bo w tanich wariantach towarzystwa ubezpieczeniowe czasami umieszczają zapisy, które bardzo uszczuplają wysokość odszkodowania. Przydaje się podstawowa wiedza na temat specyfiki i zakresu ochrony różnych ubezpieczeń, bo może uchronić Cię przed popełnieniem kosztownego błędu.

Im więcej wiesz – tym rozsądniej wybierasz, a przecież nie chcesz zostać niemile zaskoczony podczas wypłaty odszkodowania i likwidacji szkody. Nie musisz płacić za wszystko, co zaproponuje przedstawiciel: na przykład w przypadku starszych, ponad dziesięcioletnich samochodów nie jest konieczne ubezpieczenie AC, gwarantujące naprawę z użyciem oryginalnych części producenta.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)
Nadchodzi zima. Przyda Ci się pełny pakiet OCAC, 8.0 out of 10 based on 1 rating