Majówkę planujemy zawsze bardzo starannie. Wybieramy miejsce, do którego pojedziemy, w jakim towarzystwie spędzimy czas, co ze sobą zabierzemy, a nawet dokładnie wiemy, co będziemy jeść. W naszych planach często jednak brakuje jednej podstawowej rzeczy: co z naszym mieszkaniem? Zdawać by się mogło, że to tylko kilka dni i na pewno nic się nie stanie, niestety takie myślenie jest błędne. Warto więc uświadomić sobie, co może się nam przydarzyć i jak temu zapobiec.

 Nie wszyscy wyjeżdżają

Trzeba liczyć się z tym, że nie wszyscy nasi sąsiedzi spędzają wolne dni poza domem. Może zdarzyć się tak, że sąsiad z góry, postanowiwszy zrobić pranie, zaleje nasze lokum lub inny sąsiad robiący grilla zaprószy ogień w naszym ogródku. I podczas kiedy my będziemy wygrzewać się na słońcu, nasz dom będzie w coraz bardziej opłakanym stanie.

Nie wszyscy mają wolne

Majówka to bardzo pracowity czas dla złodziei. Wiedzą oni, że wiele mieszkań będzie niedostatecznie zabezpieczonych, a właściciele wyjeżdżając „tylko na parę dni” zostawią cenne przedmioty na wierzchu.

Jak „przygotować się” do katastrofy?

O ile na klęski żywiołowe niewiele możemy poradzić, tak przed wizytą złodzieja jesteśmy w stanie się uchronić. W obu przypadkach należy jednak pamiętać o zakupie ubezpieczenia mieszkaniowego. Tu warto nadmienić, że ubezpieczenie mieszkania to nie zawsze to samo, co ubezpieczenie tego, co w mieszkaniu się znajduje.

Samo posiadanie ubezpieczenia jednak nie odgoni złodzieja. By do jego wizyty nie doszło, warto zastosować parę sztuczek.

 Po pierwsze, należy poprosić zaufanego sąsiada, lub osobę, która będzie się zajmowała naszym zwierzęciem albo roślinami, by odbierała pocztę oraz zbierała ulotki spod naszych drzwi. Stos listów i reklam to dla złodzieja znak, że dawno nikogo nie było w domu.

Po drugie, tę samą osobę można poprosić, aby spędzała trochę czasu w naszym domu, zapaliła światło na parę godzin, włączyła telewizor czy radio. Pamiętajmy jednak, że powinna być to naprawdę zaufana osoba.

Po trzecie, trzeba pamiętać, aby zamknąć szczelnie wszystkie okna. A jeśli mieszkamy na parterze lub ostatnim piętrze bloku, dobrze będzie założyć kraty lub specjalne żaluzje antywłamaniowe. Możemy również pomyśleć nad dodatkowym zabezpieczeniem drzwi. Jest to ważne nie tylko po to, by uchronić się przed kradzieżą, ale też aby płacić niższe składki ubezpieczeniowe, a w razie włamania dostać jak najwyższe odszkodowanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)