RS4736_131579232RS4736_1315792322778330583_a51c144ee9_oNieważne, czy na skutek zwarcia w instalacji, uderzenia pioruna lub pozostawienia wolnego ognia bez nadzoru – stało się. Nasze mieszkanie zostało w części lub całości zniszczone przez pożar. Co robić?

 Powrót do normalności

 W pożarze straciliśmy nie tylko część naszego majątku – zniszczeniu uległy też poszczególne pomieszczenia. Aby dowiedzieć się, czy nasze lokum nadaje się do powtórnego zamieszkania musimy zamówić ocenę techniczną stanu budynku. Pogorzelisko musi zostać zabezpieczone, podobnie jak pozostawione w mieszkaniu mienie. Do likwidacji skutków pożaru możemy się zabrać, gdy tylko dostaniemy środki z ubezpieczenia – pomóc w tym zadaniu mogą nam wyspecjalizowane ekipy. Należy usunąć zalegający w mieszkaniu gruz popożarowy, a także wszystkie zanieczyszczenia. Niezbędna jest dekontaminacja przy pomocy specjalistycznych środków, inaczej nasz lokal nie będzie gotowy do bezpiecznego zasiedlenia. Z pewnością będziemy chcieli także pozbyć się uciążliwego zapachu – do tego również warto wynająć specjalistów, gdyż nie jest to proste zadanie i wymaga ozonowania. Czasem niezbędne jest także osuszanie obiektu po akcji gaśniczej. Dopiero po wykonaniu wszystkich tych czynności jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac remontowych.

 Coś więcej niż zwykłe ubezpieczenie

 Nasze mieszkanie było z pewnością ubezpieczone – jeśli pożar wystąpił na skutek wydarzeń losowych, otrzymaliśmy odpowiednie odszkodowanie. Jednak sama gotówka nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z doprowadzaniem mieszkania do porządku. Gdzie mieszkać w trakcie usuwania szkód i remontu? Gdzie szukać odpowiednich specjalistów? Czy zostawić mieszkanie bez dozoru? To ważne kwestie, które prowokują powstanie dodatkowego stresu. Rozwiązaniem jest w tym wypadku wykupienie dodatkowego ubezpieczenia mieszkania, czyli pakietu Assistance. Obejmuje ono koszty usług pomocowych, które potrzebne są w razie zniszczenia mieszkania i ułatwia nam radzenie sobie z trudną sytuacją. Pożar mieszkania to wystarczająca trauma, zapewnij sobie zawczasu odpowiednią pomoc.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)
Co robić po pożarze?, 8.0 out of 10 based on 1 rating