Coraz więcej ubezpieczycieli sprzedaje swoje polisy za pośrednictwem Internetu lub telefonu. Ten sposób zawierania umów ubezpieczeniowych znany jest jako „ubezpieczenie direct”. Piszemy, jakie korzyści dla klientów z niego wynikają.

Ubezpieczenia direct – czyli, jak wskazuje sama nazwa, „bezpośrednie” – stanowią dużą część rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Choć wielu z nas pewnie miało z nimi styczność, mogliśmy nawet nie mieć świadomości, że korzystamy właśnie z takiej usługi – tłumaczymy zatem, czym ona jest. Warto wspomnieć także o Link4 – towarzystwie ubezpieczeniowym, które swoją działalność od początku opiera o taką ofertę, będąc tym samym prekursorem takich usług w Polsce.

Czym jest ubezpieczenie direct?

Jak wspomnieliśmy na początku, ubezpieczenie direct oznacza możliwość zakupu polisy ubezpieczeniowej drogą telefoniczną lub internetową. W Polsce usługi te pojawiły się wraz z zaistnieniem na rynku towarzystwa ubezpieczeniowego Link4, czyli w 2003 roku. Do 2012 roku wartość tego sektora wyłącznie rosła – i to z dużą dynamiką. Od tego momentu sprzedaż direct cieszy się dość stabilną popularnością, odnotowując jedynie niewielkie spadki. Większość umów zawieranych tą drogą dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych (takich jak OC i AC).

Z ubezpieczeniami direct – ponieważ bazują na komunikacji internetowej – wiążą się kalkulatory i porównywarki ubezpieczeń, które obliczają wysokość składek i zestawiają oferty różnych towarzystw, jednocześnie umożliwiając zakup polisy online.

Zalety ubezpieczeń direct

Umowy zawierane tą drogą niczym nie różnią się od polis kupowanych tradycyjnie. Usługi direct są popularne wśród klientów, ponieważ – ze względu na brak obsługi agenta ubezpieczeniowego – zapewniają:

  • niższą składkę ubezpieczeniową,

  • szybsze zawieranie umów oraz

  • wygodę – nie musimy nawet wychodzić z domu.

Zakupioną w ten sposób polisę opłacimy przelewem (internetowym lub tradycyjnym) – w tym przypadku otrzymamy ją wiadomością e-mail. Możliwa jest także płatność przy odbiorze przesyłki zawierającej umowę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)