Rozpoczynając przygodę na stoku, należy bezzwłocznie wykupić ubezpieczenie narciarskie. Dzięki temu, w przypadku wypadku, unikniesz ponoszenia kosztów leczenia lub naprawy sprzętu na własną rękę. Są jednak sytuacje, w których mimo wykupienia polisy, ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia odszkodowania. Kiedy?

 

Ubezpieczenie narciarskie a zachowanie zasad bezpieczeństwa na stoku

Pijany narciarz –  ubezpieczenie narciarskie nie pokryje szkód

Wbrew powszechnym, jeszcze do niedawna, zwyczajom narciarskim – spożywanie alkoholu na stoku jest surowo zabronione. Osoby, które posiadają we krwi stężenie alkoholu większe, niż 0,5 promila są uznawane za nietrzeźwe. Ich obecność na stoku staje się niedopuszczalna ze względu na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają na trasie. Za naruszenie podstawowych zasad bezpieczeństwa i stwarzanie zagrożenia na stoku, pijany narciarz może dostać karę nawet do 5 tys. zł.

Tak jak w przypadku innych ubezpieczeń – ubezpieczenie narciarskie nie stanie się podstawą do wypłacenia odszkodowania, jeśli ubezpieczyciel odkryje, że w trakcie wypadku byłeś pod wpływem alkoholu.

Ubezpieczenie narciarskie a bezpieczeństwo najmłodszych

Każda osoba poniżej 16 roku życia zmuszona jest do jazdy w kasku. Taki stan rzeczy ma związek z ryzykiem upadku i doznaniem stałych obrażeń głowy. Obowiązkiem rodziców lub opiekunów jest zapewnienie osobie niepełnoletniej odpowiedniego wyposażenia w trakcie jazdy na stoku. W przypadku niedopilnowania dziecka na rodziców może zostać nałożona kara w wysokości 20 -5000 zł. Co więcej, ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, jeśli odkryje, że niepełnoletni poszkodowany nie miał na sobie kasku.

Ubezpieczenie narciarskie – dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!

Każdy narciarz czy snowboardzista ma obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa, jakie obowiązują na stoku. Za każdy wypadek będziemy musieli ponosić jego finansowe konsekwencje. Warto wykupić ubezpieczenie narciarskie, które w takich przypadkach pokryje za nas koszty wiążące się z rekompensatą szkód, zarówno tych w sprzęcie, jak i zdrowotnych.

 

Oczywiście tutaj też istnieje szereg odstępstw, na które ubezpieczyciel może się powołać i nie wypłacić odszkodowania. Jedną z takich sytuacji może być wypadek, którego przyczyną stanie się niesprawny sprzęt. Jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe udowodni Ci, że powstała kolizja na stoku wystąpiła z powodu wad sprzętu, o których wiedziałeś, zanim wyruszyłeś w trasę – koszty wypadku będziesz musiał ponieść na własną rękę.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (Fajne: tak - 0, nie - 0)